هوش مصنوعی در اپل ویژن پرو

اپل ویژن پرو با هوش مصنوعی آیا انقلابی در این محصول ایجاد می کند؟! مارک گورمن خبرنگار بلومبرگ گزارش داده که اپل در حال کار روی آوردن هوش مصنوعی خود به ویژن پرو است؛ اما این قابلیت قرار نیست به هوم پاد راه پیدا کند. مارک گورمن از بلومبرگ گزارش داده که اپل هیچ برنامه‌ای برای آوردن هوش مصنوعی خود به هوم پاد ندارد، اما باید در آینده روی هدست ویژن پرو عرضه شود.

هوش مصنوعی به اپل ویژن پرو می آید

گورمن در آخرین نسخه خبرنامه Power On خود گفته که اپل در حال آماده شدن برای آوردن Apple Intelligence به هدست ویژن پرو خود است، اما این موضوع امسال رخ نخواهد داد. این دستگاه دارای حافظه کافی برای اجرای ویژگی‌های هوش اپل روی دستگاه مانند خلاصه‌های نوتیفیکیشن‌ها، ابزارهای نوشتن و نسخه به‌روز شده سیری است که به آن امکان می‌دهد از این قابلیت پشتیبانی کند. تیم طراحی رابط کاربری اپل ظاهرا باید اطمینان حاصل کند که هوش مصنوعی اپل در یک محیط با واقعیت ترکیبی مناسب به نظر می‌رسد. این شرکت همچنین باید تضمین کند که ظرفیت محاسبات ابری کافی برای پشتیبانی از دستگاه‌های بیشتری را هم دارد.

گورمن انتظار ندارد هوم پاد ویژگی هوش مصنوعی اپل را ارایه دهد، در عوض بر روی یک دستگاه روباتیک کاملا جدید با نمایشگری که در هسته آن هوش اپل را در بر می‌گیرد تمرکز می کند. هوش اپل به حداقل ۸ گیگابایت حافظه نیاز دارد، اما هوم پاد و هوم پاد مینی تنها یک گیگابایت حافظه دارند. گفته می‌شود هوم پاد فعلی محصولی است که حجم تولید آن به حدی است که در واقع برای اپل ارزش ندارد تا در خصوص هوش مصنوعی وقت مهندسان خود را با آن تلف کند.

در ادامه گورمن معتقد است که هوش اپل به طور فزاینده‌ای برای دستگاه‌های اپل حیاتی خواهد شد و ستونی از تجارت آن را تشکیل می‌دهد. هوش اپل باید بیشتر از سرویس‌هایی مانند آیکلود به‌روزرسانی شود، یعنی این شرکت حداقل به اندازه سخت ‌افزار و نرم ‌افزار خود باید روی آن وقت بگذارد.

هیجان با همستر کامبت (Hamster Kombat)

هوش مصنوعی در اپل ویژن پرو

سامسونگ از اگزینوس ۲۴۰۰ رونمایی کرد

گلکسی S24 با قابلیت هوش مصنوعی رونمایی شد