مراقب باشید لپ تاپ های دست دوم را به جای نو به شما نفروشند!

قیمت لپ تاپ در بازار فعلی گران است و عمده خریداران بودجه کافی برای نمونه‌های نو و آکبند را ندارند و به همین خاطر به سمت و سوی خرید نسخه‌های دست دوم یا لب مرزی می‌روند. شنیده‌ها حاکی از این است که عده‌ای از سودجویان بازار، اقدام به فروش لپ تاپ‌های دست دوم به جای نو می‌کنند و با این روش کلاه گشادی بر سر کاربران می‌گذارند.

امروزه قیمت لپ تاپ‌های اقتصادی و مقرون به صرفه از ۱۱ میلیون تومان آغاز می‌شود و چنین نسخه‌هایی عملکرد معمولی دارند. البته لپ تاپ‌های اقتصادی گران‌تری هم وجود دارند که می‌توان خرید، ولی باید دید دانشجویان یا سایر کاربران چه انتظاری از آن دارند. برای مثال اگر برای مطالعه چند مقاله یا نوشتن مطلبی نیاز به لپ تاپ دارید، نسخه‌های ده میلیون تومانی هم پاسخگوی شما هستند؛ اما اگر قصد اجرای پروژه‌های سنگین دارید بهتر است سراغ چنین لپ تاپ‌هایی در این محدوده قیمتی نروید.از آنجایی که بسیاری از لپ تاپ های دست دوم و قاچاق از طریق سایت‌های اینترنتی یا صفحات فضای مجازی به فروش می‌رسند، پس از بروز نقص در دستگاه، امکان مرجوع کردن آن وجود ندارد. از سوی دیگر بسیاری از این افراد در شهرستان‌ها فعالیت دارند و امکان پیگیری و شکایت برای مصرف‌کننده وجود نخواهد داشت.

لپ تاپ نو و استوک حتما از نظر کیفیت تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند و باید خیلی مراقب افراد سودجو بود؛ چرا که سعی می‌کنند با فروش اجناس دست دوم به جای نو، کسب سود کنند. کاربران باید خرید خود را از فروشگاه‌های معتبر انجام دهند و کالای آنها مورد تأیید سامانه جامع گارانتی و اتحادیه باشد. اگر کالایی بدون ضمانت‌نامه به فروش رسید بدانید که قاچاق است.

حتما در هنگام خرید لپ تاپ با گارانتی حامی از همراه بودن کارت گارانتی دستگاه و پلمپ بودن آن قبل از خرید اطمینان حاصل فرمایید.

سامسونگ از اگزینوس ۲۴۰۰ رونمایی کرد

گلکسی S24 با قابلیت هوش مصنوعی رونمایی شد

مانیتورهای گیمینگ ۴۰۰ و ۵۲۰ هرتزی ازراک